• O nas

Firma Sentino S.C. jest bezpośrednim importerem markowej odzieży, obuwia znanych światowych i europejskich producentów takich jak: MANGANO, RINASCIMENTO, TENAX, ROBERTA BIAGI, BABYLON, IMPERIAL, NORTHLAND, GIL SANTUCCI, ANNA BIAGINI, FLO CLO, L'ESTROSA, DIVINE FOLLIE, SPAZIOMODA, VIVIAN, LEA-GU i wielu innych oraz dystrybutorem najlepszych na rynku akcesoriów do obuwia i skór Hiszpańskiej firmy Palc.Nasze doświadczenie pokazuje jednak,że branża odzieżowa i obuwnicza staje się coraz bardziej wymagającym rynkiem.Chcąc sprostać jego wymaganiom ciągle rozszerzamy naszą ofertę o bieżące kolekcje światowych i europejskich projektantów.

Informacje na temat wypełnień odzieży (ocieplenie) jak i materiału zewnętrznego.

Puch naturalny Pierze jest naturalną ociepliną znaną ludziom od tysięcy lat. Mimo ich upływu – nadal niedoścignioną, jeśli chodzi o właściwości ocieplające. Pomimo wielu badań i powstawaniu coraz to większej ilości nowoczesnych włókien. Puch naturalny jest także bardziej "pakowny" w porównaniu do syntetyków. Badania wskazują, iż każdy dobrej jakości puch naturalny zajmuje nie więcej niż 1/3 objętości sztucznego wypełnienia. Poza tym wyroby z wysokiej jakości puchu kaczego dzięki jego sprężystości - mogą być niemal dwukrotnie cieplejsze od syntetycznych odpowiedników. Zacznijmy od zalety. Kurtka z wypełnieniem naturalnym zaczyna "grzać" niemal natychmiast po jej nałożeniu. Inaczej sprawa wygląda ze sztuczną ociepliną. Wtedy to zanim zrobi nam się ciepło, musimy chwilę odczekać, aż kurtka "nagrzeje się" od naszego ciała, aby móc potem oddać nam wytworzone ciepło z powrotem.

 Puch syntetyczny Sztuczny puch to nic innego jak poliestrowe włókna powleczone silikonem, które – notabene – posiadają właściwości bardzo zbliżone do puchu naturalnego. Znacznie przedłużają żywotność materiału. Są bardzo lekkie i dobrze utrzymują ciepło. Największym plusem sztucznego puchu jest jego znacznie większa odporność na przemakanie. Jego naturalny odpowiednik w stanie mokrym nie izoluje prawie w ogóle. Ponadto, puch syntetyczny jest antyalergiczny, całkowicie odporny na pleśń oraz o wiele prostszy w konserwacji. Innymi słowy, nie sprawia żadnych problemów w przypadku prania w pralce, jeśli – oczywiście – wypierzesz go zgodnie z instrukcjami zawartymi na metce. 

Włókna bambusowe są to włókna celulozowe, które uzyskuje się z łodyg Bambusa - niesamowicie wydajnej rośliny o dobowym przyroście nawet do 120 cm! Hojna Natura wyposażyła ją również we właściwości antybakteryjne dzięki czemu opiera się ona pasożytom. Dlatego przy uprawie nie stosuje się pestycydów, a jej włókna w 100% ulegają biodegradacji. 
Właśnie z takich włókien bambusowych powstaje ocieplina o specjalnym splocie, zapewniającym doskonałą izolację termiczną. Posiada funkcje antybakteryjną oraz sprawia, że eliminowane są nieprzyjemne zapachy.

Z jakich materiałów powinna być wykonana kurtka puchowa? Najlepsza tkanina zewnętrzna to wytrzymały poliester lub poliamid (nylon). Ten rodzaj materiału jest bardziej wytrzymały i lepiej znosi trudne warunki atmosferyczne. Należy pamiętać, że nie tylko rodzaj wykorzystanego w produkcji materiału będzie świadczył o wytrzymałości kurtki. Równie ważne – jak nie ważniejsze – jest odpowiednie użytkowanie. Jeśli będziemy dbać o produkt i przestrzegać zasad użytkowania, będzie nam on służył 2, a nawet 2,5 raza dłużej.

Właściwości naturalnego surowca, jakim jest wełna CamelWełna Camel pochodzi od wielbłądów. Jest uznawana za jedno z najdelikatniejszych włókien. Z pewnością przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie zdrowy i naturalny tryb życia. Pozytywnie wpływa na jonizację powietrza, dzięki czemu stajemy się bardziej spokojni, a otaczające nas powietrze zdrowsze. Wełna pomaga także w walce z bólami pleców i kręgosłupa oraz wieloma innymi schorzeniami, o których dowiesz się poniżej.Wełna Camel posiada naturalne właściwości, które człowiek nauczył się wykorzystywać dla swojego zdrowia:Wełna ma właściwości termoregulacyjne.Wełna, dzięki swoistej budowie włosia, pomaga zachować stałą temperaturę ciała. Włókna wełniane kurczą się, gdy jest zimno, a rozprężają, gdy temperatura otoczenia rośnie. Wełna jest także ceniona ze względu na dużą higroskopijność, która pozwala na wchłonięcie wilgoci nawet do 30% swojej masy. Dzięki temu doskonale wchłania pot i chroni Cię przed nieprzyjemnym uczuciem wilgoci. Wełna w zimie doskonale sprawdza się dla zmarzluchów, ponieważ jest bardzo ciepła. W lecie również sprawdza się doskonale, gdyż odprowadza nadmiar ciepła. Mówi się, że dobra jakościowo wełna zapewni nam ciepło w zimie i ochronę przed przegrzaniem organizmu w lecie. Oczywiście nie chłodzi bezpośrednio, ale dzięki swojej oddychalności i higroskopijności pomaga utrzymać temperaturę ciała na stałym poziomie. Wełna nie jest wynalazkiem ludzi, ale samej natury – w ten sposób zwierzęta są chronione przed skutkami wysokich amplitud temperatur. W dzień muszą radzić sobie z upałem, w nocy z dotkliwym zimnem. Wełna zatrzymuje gorące powietrze na zewnątrz, chroniąc przed przegrzaniem organizmu, a w nocy zapobiega wychłodzeniu. Jest zatem doskonałym izolatorem. Wełna wielbłądzia jest odpowiednia dla alergików, oczywiście o ile dana osoba nie jest uczulona na samą wełnę, ponieważ dzięki swojej strukturze wełna zapobiega przenikaniu kurzu do wewnątrz i pozostawia go na powierzchni. Wełna zawiera lanolinę, czyli naturalny tłuszcz zwierzęcy. Powleka ona każdy włos. Dzięki temu stwarza ona niesprzyjające warunki rozwoju dla roztoczy, które żywią się zrogowaciałym naskórkiem i potem ludzkim. Włókna wełniane zapewniają również delikatny mikro-masaż, który sprzyja odprężeniu, usprawnia krążenie i zapobiega chorobom układu krążenia. Masując zakończenia nerwowe, włókna zmniejszają także napięcie i dolegliwości bólowe.